امروز یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۶
آخرین مطالب
1296158761

حجت‎الاسلام غلامی

برای جبران عقب‌ماندگی‌های متراکم، نیاز به حرکت جهادی داریم
تاریخ خبر: یکشنبه, ۲۴ بهمن , ۱۳۹۵

بسمه تعالی. امشب توفیق داشتم از نخستین نمایشگاه و همایش بین‎المللی «اندیشه راقی» دیدن کنم. علی‎رغم آنکه کم‌وبیش با فعالیت‌های علمی و فرهنگی در عرصه اندیشه امام(ره) و رهبر فرزانه انقلاب آشنایی دارم، اما در این نمایشگاه با کارهایی روبه‎رو شدم که تازگی داشت؛ به لطف الهی رویش‌های مهمی در جبهه فرهنگی انقلاب، در این موضوع کلیدی رخ داده است. این رویش‌ها به اعتقاد من شورانگیز است.
در یک نگاه ساده خاصیت این جنس نمایشگاه‌ها و همایش‌ها این است که بین عناصر فعال در این عرصه شناخت ایجاد می‌کند. من مطمئن هستم بخشی از دوستان حاضر در نمایشگاه برای اولین‌بار همدیگر را می‌بینند و به نحو دقیق با کارهای هم آشنا می‎شوند. از طرف دیگر، این نمایشگاه زمینه هماهنگی و مهم‎تر از این هم‎افزایی را بین اعضای جبهه فراهم کرده است، به‎طوری که می‎توان در آینده شاهد شکل‌گیری ده‌ها پروژه بزرگ تعاملی در زمینه اندیشه‌های امام(ره) و رهبر انقلاب بود.
البته با اینکه کارهای متنوعی با دست‌های خالی انجام شده، لکن فاصله ما با نقطه مطلوب زیاد است. به بیان دیگر، با یک عقب‌ماندگی متراکم روبه‌رو هستیم که برای جبران آن نیازمند یک حرکت جهادی هستیم. یکی از ویژگی‌های نمایشگاه اندیشه راقی حضور برادران عزیز حزب‌اللهی‌مان از جهان اسلام است. البته به یقین عرض می‌کنم که ده‌ها مجموعه در این نمایشگاه غایب هستند و در دوره‌های بعدی به این نمایشگاه خواهند پیوست. لکن همین عزیزانی که زیارت کردیم، نشانگر این واقعیت است که به لطف الهی اندیشه‌های راقی امام(ره) و رهبر معظم انقلاب از مرزهای جغرافیای ایران عبور کرده و روزبه‌روز در حال بسط و گسترش در جهان است. به سهم خودم از زحمات دست‌اندکاران این نمایشگاه و همایش سپاسگزاری می‌کنم.

بدون نظر

ارسال دیدگاه