امروز یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۶
آخرین مطالب
تربیت بانوان پژوهشگر در عرصه اندیشه های مقام معظم رهبری
تاریخ خبر: پنج شنبه, ۲۱ بهمن , ۱۳۹۵

آمنه عباس علیزاده در ابتدا گفت: حوزه علمیه خواهران جامعه‌الزهرا بزرگترین حوزه علمیه بین‌المللی است و کانون پیام ولایت یکی از کانون‌های زیر مجموعه انجمن علمی فرهنگی جامعه‌الزهراست که از مجموعه طلاب خواهر تشکیل شده است.

وی افزود:  فعالیت کانون پیام ولایت در سال ۸۷ شروع شد که در ابتدا در حوزه‌های بیانات حضرت آقا برنامه‌ای برگزار کردند و بعد از برنامه و به مرور زمان فعالیت‌ها عمیق‌تر شد و با همراهی و مشورت‌هایی که با برخی اساتید داشتیم برنامه به سمتی رفت که بشود دوره‌های پژوهشی تعریف کرد تا بتوانیم پژوهشگرانی را در این زمینه پرورش دهیم.

این فعال فرهنگی خاطر نشان کرد: ما در این کانون دوره های مختلفی برگزار می کنیم که نتیجه و محصول این دوره ها به صورت کتاب، اینفو گراف و محصولات دیگر منتشر می شود.

مسئول غرفه کانون پیام ولایت گفت: یکی از این دوره ها دوره ودیعه الهی بود که در واقع بحث خود ولایت فقیه مطرح شد. یک دوره دیگر بحث دوره مقدماتی ودیعه الهی بود که شرکت کنندگان بحث سیره سیاسی حکومت اهلبیت علیه‌السلام را به ترتیب کار کردند که سیره سیاسی امام سجاد علیه السلام به عنوان نمونه خروجی‌اش به عنوان مقاله و کار پژوهشی برتر منتشر شد و در اختیار علاقه مندان قرار گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: یکی از فعالیت‌های خوب و ارزشمندی که این گروه به توفیق الهی انجام داد این بود که پژوهشگران ما بهمن ماه سال گذشته در مشهد مقدس دور هم جمع شدند و کتاب «طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن مقام معظم رهبری» شامل چهار فصل ایمان، توحید، ولایت و نبوت را در چهار گروه پژوهشی زیر نظر اساتید با تجربه، مطالب اصلی بیانات را در صحبت‌های مقام معظم رهبری از این کتاب استخراج کردند و به صورت درخت‌واره درآوردند. این کار برای اولین بار صورت گرفت و خروجی آن به آستان قدس رضوی تقدیم شد و آستان هم پذیرفت و این اثر را تأیید کرد.

خانم آمنه عباس علیزاده افزود: از دیگر فعالیت های کانون مجموعه «هفت وادی عشق» است که از هفت سخنرانی مقام معظم رهبری در شبستان امام خمینی طی سفر ایشان به قم انجام شد، استخراج شده است. یکی دیگر از کارهای این کانون بحث انیمشینی است که ضرورت حکومت اسلامی را برای خردسالان بیان می‌کند و فیلم‌نامه آن توسط پژوهشگران این کانون نوشته شده است.

بدون نظر

ارسال دیدگاه