امروز یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۶
آخرین مطالب
«سلمانِ محمد (ص)» الگویی برای نیروهای مومن و انقلابی
تاریخ خبر: یکشنبه, ۸ بهمن , ۱۳۹۶

نشریه خط حزب الله جدیدترین شماره خود را با تیتر «سلام محمد (ص)» الگویی برای نیروهای مومن و انقلابی منتشر کرد.

در یکی از بخش های این نشریه سخنی از امام خمینی (ره) با عنوان «خدا نیاورد روزی را که به محرومین پشت کنیم» آمده و نوشته شده: مسئولین محترم کشور ایران علی رغم محاصرات شدید اقتصادی و کمبود درآمدها، تمامی کوشش و تلاش خود را صرف فقرزدایی جامعه کرده اند و همه ی آرمان و آرزوی ملت و دولت و مسئولین کشور ما است که روزی فقر و تهیدستی از جامعه ی ما رخت بربندد و مردم عزیز و صبور و غیرتمند کشور از رفاه در زندگی مادی و معنوی برخوردار باشند. خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه دارها گردد و اغنیا و ثروتمندان از اعتبار و عنایت بیشتری برخوردار شوند. معاذالله که این با سیره و روش انبیا و امیرالمومنین و ائمه معصومین- علیهم السلام- سازگار نیست، دامن حرمت و پاک روحانیت از آن منزه است، تا ابد هم باید منزه باشد. (امام خمینی (ره)، ۶ مرداد۱۳۶۶ )

در بخش دیگری نیز به سخنان رهبر معظم انقلاب با مستند سازان اشاره شده و تحت عنوان «باید وارد میدان شوید» آمده است: در اواسط دهه ی چهل میلادی قرن بیستم، مستندی با عنوان “پیروزی اراده”، مردم جهان را تحت تأثیر قرار داد. مستندی که نشان می داد، آلمان ها که کمتر از دو دهه قبل، در جنگ جهانی اول کاملا شکست خورده و صنایع زیربنایی خود را از دست داده بودند، به یکباره تصویری شگرف از ارتشی متحد، عظیم و با انضباط را در قالب مستندی ۱۱۴ دقیقه ای تولید و در کشورهای مختلف جهان از جمله ایران به نمایش درآوردند. این فیلم و مستند دیگری با نام “المپیا”، رفته رفته آلمان ها را به عنوان قدرتمندترین نیروی نظامی و برترین ژن انسانی در جهان معرفی کرد که نتیجه ی آن اقبال بخشی از افکار عمومی دنیا از سویی و از سویی دیگر، وحشت گروهی دیگر از قدرت آلمان ها و در نتیجه مهیا شدن شرایط برای آغاز یورش نظامی آلمان شد. و اینها همه یعنی قدرت سینمای مستند که می تواند در خدمت استعمار یا استقلال کشورها قرار بگیرد. برای همین در جمهوری اسلامی سینمای مستند باید ابزاری باشد در جهت اصلاح گری جامعه و در خدمت حل مشکلات مردم. ادامه این بخش در نشریه آمده است.

در قسمت دیگر این نشریه روایت حاج قاسم سلیمانی از علت اساسی در پیروزی های منطقه آمده. سردار سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به موضوع اقتدار نظام در ابعاد بیرونی و داخلی گفت: اقتدار نظام در بُعد بیرونی به بهترین وجه محقق شده است؛ امروز ما بسیاری از توطئه های دشمنان را به سبب رهبری حکیمانه رهبرمان شکست داده ایم و من باید تأکید کنم که دلیل حقیقی این پیروزی ها و آن چیزی که نقش محوری و اساسی در این پیروزی ها داشت بدون گفتارهای تشریفاتی، رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری بود.

فایل کامل و رنگی این نشریه در ادامه قابل و مشاهد و ذخیره سازی خواهد بود.

 

۱۵۴۱۱۷۴۰۵۲٫pdf | دانلود فایل

بدون نظر

ارسال دیدگاه