امروز یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۶
آخرین مطالب
IMG21391106

سخنرانی جنجالی حسن عباسی در رونمایی از مستند «پول و پورن»؛

شرق و مهرنامه عوامل داخلی فروپاشی جمهوری اسلامی هستند/ چرا پسر یک روحانی فرهنگی «چی چی نیوز» راه می‌اندازد؟!
تاریخ خبر: یکشنبه, ۲۳ مهر , ۱۳۹۶

به گزارش سلام دزفول

مراسم رونمایی از مستند «پول و پورن» جدیدترین ساخته مهدی نقویان با حضور چشمگیر فعالین فرهنگی، اصحاب رسانه و عوامل این فیلم و همچنین حسن عباسی که سخنرانی این برنامه را بر عهده داشت در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

محسن یزدی در ابتدای این مراسم گفت: ورود به مسائلی از این دست مشکلات خودش را دارد، ما مرتب بحث می کردیم که آیا نشان دادن این مسال خوب است یا بد؟! بحث ها همیشه بوده است، اما با اینکه بیان این موارد مانند شمشیر دو لبه است، باید گفت که گفتنش نیز لازم است.

وی ادامه داد: این پروژه کار آخر ما نیست، اما خودمان می‌دانیم که مشکلاتی داشته، ولی کارشناسان فیلم را نقد کنند و به ما بگویند. صراحت‌هایی وجود دارد که عذرخواهی می‌کنم ولی احساس ما بر این است که این نوع صراحت گاهی لازم است.

حسن عباسی که سخنران اصلی این مراسم بود در ادامه اظهار داشت: خدا امر می کند به عدل و شیطان به فحشا. به حضرت رسول(س) گفتند هجرت یعنی چه؟ فرمودند عبور از حرام خدا. ما در زندگی توحیدی باید در حال هجرت از کفر به ایمان باشیم. در طبقه بندی اجتماعی افراد خنثی از همه مقصرترند. هرکسی هر چیزی را بگوید می پذیرند این رفتار را در فضای مجازی نیز دارند.

وی با مخاطب قرار دادن جریان لیبرالی گفت: همان جریانی که علیه این فیلم شروع به شانتاژ کرده‌اند. اگر تا دیروز ما سندی نداشتبم که آمریکا علیه ایران جنگ نرمی را آغاز کرده است امروز خودشان اسنادی را منتشر کردند.

این کارشناس در ادامه گفت: چرا جریانات لیبرال در مقابل اینکه ما گفتیم در جریان بانکی ربا وجود دارد سکوت کرد! ما را با تز دین و سیاست سر کار گذاشتند در خارج با جدایی دین از اقتصاد شروع شد.

این کارشناس با تاکید بر این مطلب که موضوع بعدی نابودی خانواده و ازدواج سفید است، ابراز داشت: حالا خودشان آمار داده‌اند که زنازادگی نیز وجود دارد، اما وقتی ما اعلام کردیم در دانشگاه آمار افزایش یافته انقدر به داد و فریاد پرداختند و گفتند که مگر همه مشکلات ما رفع شده که اینها را می‌گویید؟! که من در نهایت گفتم مگر روی صحبت من با شماست؟!

عباسی افزود: یک شکل از لیبرالیسم در حوزه اخلاق صنعت پورن است. یک شکل همانی بود که در این مستند به نمایش در آمد، دولت لیبرال ها در دهه ۷۰ که بر سر کار آمد جلوی دو فیلم در این باره را گرفت. در سال ۸۳ نیز در ارتباط با فروش دختران هشدار دادم از من چندین شکایت شد و من ۴۹ ماه خانه نشین شدم.

همان زمان مسعود ده نمکی «فقر و فحشا» را ساخت و حالا ۱۳ سال گذشته و پول و پورن ساخته شده است.

او عنوان کرد: صنعت پورن صنعتی پولساز است. همانطور که ما در این فیلم دیدیم که افرادی از این روش به زندگی بورژوازی رسیدند این زندگی بورژوازی عامل نابودی و فروپاشی جمهوری اسلامی است. ارگان رسمی‌اش در کشور هم می‌شود روزنامه شرق و مجله مهرنامه و تجارت فردا. وزیر خارجه آمریکا در خرداد امسال گفت که ما عواملی داریم که ایران را از داخل استحاله می‌کنند.

وی در ادامه با تقدیر از مرکز عملیات سایبری تصریح کرد: بنده از قوه قضاییه که این روزها برخوردهای جدی با معضلات دارد تشکر می‌کنم.

حسن عباسی به برخی مدیران فرهنگی که حتی لباس روحانیت نیز به تن داشتند اشاره کرد و تصریح کرد: اگر امروز با مصیبتی به عنوان آقازاده‌ها مواجه هستیم دلیلش نان و پول شبهه‌ناک است که باعث می‌شود بچه هایشان در آن‌طرف سوی مرزها «چی چی نیوز» تاسیس کنند. در حالیکه شاهدیم در همین روزگار فرزند یک زن خانه دار و یک مرد راننده تاکسی شهید محسن حججی می شود. شهید حججی‌ها محصول تولیدات حوزه هنری و وزارت ارشاد نیستند بلکه محصول گریه‌های عاشقانه برای ابا عبدالله(ع) هستند.

عباسی گفت: ۵۰۰ میلیون صفحه فضای مجازی با موضوع پورن وجود دارد، لیبرالیسم یعنی فحشا؛ ربا، زنا، لواط، بت پرستی، کفر و … همه آنها در آمریکا جمع شده و ایدئولوژی آن را رهبری می‌کند. لیبرال‌ها در این مملکت از صهیونیست و وهابیت خطرناک‌ترند.

وی در ادامه با یک هشدار تاکید کرد: اگر یک بار دیگر ببینیم لیبرال‌ها در تریبون‌هایشان به مدافعین حرم حرفی بزند در تریبون‌ها طور دیگری با آنها حرف خواهیم زد ما پیرو همان روح الله هستیم که فرمود: اگر با دین ما طرف بشوید با دنیای شما طرف می‌شویم.

وی افزود: بخش عمده‌ای از جامعه سینمایی کشور ابزورد یعنی مزخرف است. یعنی عالم یک تکرار بیهوده است. جریان مرموزی وجود دارد با عنوان ابزورد. فیلم‌هایی مانند «بی خود و بی جهت»، «هیچ»، «خوابم میاد». ابزورد ساز می‌گوید آخرتی نیست شمر و یزید و حسین ندارند؛ آنها می‌گویند آدمها خاکستری‌اند.

وی با اشاره به این فیلم و مخاطبان آن اضافه کرد: مخاطب این فیلم آدم‌های خاکستری جامعه هستند. ما باید در پاتولوژی فرهنگی به بررسی این موارد بنشینیم. بیماری فرهنگی جامعه باید توسط طبیبان بعد از پاتولوژی فرهنگی درمان شود.

گفتنی است، موضوع این مستند قاچاق دختران ایرانی است. کارگردان این اثر مهدی نقویان است و تهیه‌کنند‌کی آن را مرکز مستند سوره حوزه هنری انقلاب اسلامی با همکاری سازمان جرایم سایبری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بر عهده داشته‌اند.

مستند «پول و پورن» پس از ترسیم نمایی کلی از باندهای زیرزمینی اما پر کار فساد و فحشا (اسکورت سرویس‌ها) و بیان نحوه فعالیت آنها، ماجرای یک پرونده امنیتی مرموز و مهم از نفوذ آنها به ایران و قاچاق دختران ایرانی را روایت می‌کند

بدون نظر

ارسال دیدگاه