امروز یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۶
آخرین مطالب
%d8%b9%da%a9%d8%b3-%d9%85%d9%87%d8%af%db%8c

محمد مهدی متین

نظرات و خواسته های مقام معظم رهبری از جبهه فرهنگی انقلاب- بخش اول
تاریخ خبر: جمعه, ۳ دی , ۱۳۹۵

:. اشاره .:

در مورخ ۱۹ آبانماه ۱۳۹۵ طبق سنت هرساله، جمعی از مسئولین جبهه فرهنگی انقلاب که در نهادهایی مانند: قرارگاه فرهنگی خاتم الاوصیا، سازمان هنری رسانه ای اوج، سازمان فضای مجازی سراج، شبکه تلویزیونی افق و قرارگاه قرب بقیت الله الاعظم (عج) – مجموعه بالاسری و حمایت کننده جبهه مردمی انقلاب – با حضرت آیت الله خامنه ای دیدار کردند و گزارش هایی را به سمع معظم له رساندند.

این جلسه که بیش از چهار ساعت به طول انجامید، در رسانه ها بازتاب خبری نداشت و مطالب مطروحه بصورت خصوصی باقی مانده است. البته بخشی کوتاهی از آن در نشریه جدید خط حزب الله دفتر مقام معظم رهبری منتشر شد.

ضرورت انتشار این مطلب جلوگیری از نسیان و فراموشی و همچنین بازخوانی و برداشت های واحد از سخنان مقام معظم رهبری است. چنانچه دوستانی از فعالین فرهنگی، خواستار دریافت متن کامل جلسه بودند به شماره ای که در انتهای مطلب ذکر می شود، پیام بدهند تا برای آنها ارسال شود چرا که کلمه کلمه و نکته نکته ی سخنان رهبری برای فعالین فرهنگی حکم فرمان جهاد و نقشه راه و عملیات را دارد و نمی توان کسی را در جبهه فرهنگی قلمداد کرد که به سخنان و رهنمودهای معظم له بی توجه و یا کم توجه باشد و از آنها استفاده نکند.

با توجه به زیاد بودن حجم این مطلب سعی بر آن شد تا مطالب کلیدی و مهم تر انتشار یابند و  انشاالله مطلب در دو بخش ارائه می گردد.

 

 • – حضرت آقا در حسن مطلع سخنانشان با تجلیل از جبهه فرهنگی انقلاب فرمودند: الحمدلله جمعی پیدا شدند که بدانند کشورشان برای چیست و بفهمند ظرفیت کشور چیست؟ به بعضی ها میگویم ولی باور نمی کنند. شما حقیقت ظرفیت های کشور را باور کردید، لمس کردید و به نمایش درآوردید و به بهره برداری رساندید.
 • – حضرت آقا از آقایان عزیز جعفری و حاج حسین یکتا به جهت حمایت و راه اندازی این جبهه زحمت کشیده اند و خیلی نقش ایفا کردند، تشکر نمودند.
 • – جنگ نرم از بابت حضور نیروها مثل جنگ نظامی است که یکسره باید نیروهای تازه نفس و جوانتر جایگزین نیروهای قدیمی تر و جنگ کرده بشوند. لذا جنگ فرهنگی هم مثل جنگ نظامی است. جنگ فرهنگی هم عینا همین جور است با پیچیدگی ها و هوشمندی های خیلی بیشتر.
 • – قدر این کار را باید بدانید کار بسیار مهمی است و باید وسیله استمرار آن را فراهم کرد. بعضی از دستگاه های دولتی نه اینکه نخواهند کمک کنند ولی شرایط شان اجازه نمی دهد که کمک کنند چون مانع های زیادی سر راهشان است همین دیشب مسئول دولتی پیش بنده بود و می گفت که ما نظامات اقتصادی، انسانی و … را توانستیم تا یه حدی درست کنیم ولی نظام اداری و مدیریتی را نتوانستیم درست کنیم; فلذا این دستگاه های دولتی  اگر هم بخواهند با این موانع نمی توانند کمک کنند البته بعضی ها هم کوتاهی می کنند
 •  – مساله فرهنگ اصل است و مثل هواست. همه آن را تنفسم می کنیم چه بخواهیم چه نخواهیم. باید این هوا را تمیز نگه داشت. فرهنگ اهمیت دارد. دشمن در اول انقلاب به این نکته توجه نداشت و با روش سخت با ما برخورد کرد; کودتا، جنگ های قومیتی،  جنگ تحمیلی و محاصره اقتصادی کرد. لکن نه تنها اثر نکرد این برخورد سخت، که ما رو مستحکم تر کرد. جنگ ما رو، منسجم کرد.  جنگ برای ما گنج بود. بعد از آن ملتفت شدندکه راه شکست، کار سخت نیست بلکه کار نرم است، کار فرهنگ است.
 • – چند روز پیش مطلبی می خواندم از یکی از نویسندگانشان، نوشته بود بین ایران و آمریکا، یک انقلاب اسلامی نشسته است که باید آن را برداشت. دشمن به این فکر افتاده انقلاب اسلامی را به شکل مناسب و به شیوه فرهنگی، از سر راه بردارد تا بتواند جمهوری اسلامی را به آمریکا را نزدیک کند. مهال عقلی هم نیست. ممکن است اتفاق بیفتد. لذا تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی شروع شد. ما این را بیان کردیم ولی اول بعضی ها قبول نداشتند. حتی در صحبت های خود در تلویزیون آن را رد کردند، من هم داشتم آن برنامه تلویزیونی را می دیدم، لاکن به تدریج این قضیه خودش را تفهیم کرد. آتش بار دشمن به ستون های اصلی و مرکز اصلی فرهنگی ما حرکت کرد. به خصوص با فناوری های جدید مثل ماهواره و … دشمن این شبیخون و تهاجم فرهنگی را بیشتر کرد و واقعا هم دارد مجاهدت می کند برای نابودی جمهوری اسلامی.
 •  – اعتقاد قطعی و عینی من این است که ما در حوزه فرهنگ، از لحاظ فرهنگی، اوضاع فرهنگی ما از حیث کیفیت و کمیت بهتر است. کیفیت که قطعا بهتر از قبل است کمیت هم احتمالا و با برآورد بنده و به نسبت بنده بیشتر است.
 • – اما تفکر انقلاب رشد پیدا کرده است کیفیت و کمیت کار فرهنگی نیز ارتقا پیدا کرده و محصولات فرهنگی ما در خارج از مرز ها مورد اقبال قرار میگیرند. لبنان، مصر، ترکیه، عراق و …، در این محصولات انقلابی پیش می رود.”کن” نباید برای ما نلاک باشد چون آنجا سیاست بازی خودشان را دارند. ملاک این است که در محیط های نفوذ پذیر فکری و عاطفی، کدام فیلم دارد کار می کند؟
 •  – عمده نظر و هدف شما باید این باشد که چتر گفتمان انقلابی را در کشور باز کنید. هستند کسانی که از تفکر انقلابی، اسم انقلابی و شاخصه های انقلابی خوششان نمی آید، میخواهند جمعش کنند.
 • – وابستگی به غرب ضد پیشرفت است  و این یک ادعای منطقی است و رجز خوانی نیست، استلال دارد
 •  – آنها می خواهند  گفتمان انقلابی را محو کنند و ما باید در دل ها نفوذ کنیم  و باید کارهایمان را ارزیابی کنیم که چقدر دلها را جذب کرده ایم
 •  – از کارهای اساسی، تبیین تاریخ انقلاب است، باید در برنامه ریزی های شما یک بخشی به آن اختصاص یابد.

ادامه دارد…

۰۹۱۲۰۱۸۴۷۶۹_ جهت دریافت متن کامل صحبت های مقام معظم رهبری به این شماره پیامک ارسال کنید.

 

۳ نظر
 1. د.م.م.ر می‌گه:

  سلام و درود خداوند بر شما جوانان مؤمن و انقلابی ، که باحضور خود در عرصه های جهاد فرهنگی طبق فرمایشات و نصایح رهبر عظیم الشأن انقلاب ، لبیک گفته و دستورات و فرامیشات ایشان را برای ملت مقتدر ایران اسلامی تبیین میکنید.
  از برادر گرانقدرمان جناب آقای محمد مهدی متین که در این عرصه نماینده و فعال جبهه فرهنگی این شهرستان میباشد ، صمیمانه کمال تشکر و قدردانی را داریم.
  آجرک الله انشاءالله

 2. ومن الله توفیق می‌گه:

  سلام عمو مهدی چه عکس خوشکلی طراحی کردی …..

 3. مهدی می‌گه:

  با سلام
  از وظایف اصلی جوان انقلابی قطعا توجه و اهتمام بر فهم فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب و عملی نمودن آنها در تمام شئونات زندگی شخصی و اجتماعی است.
  در سطحی فراتر میبایست گفتار و مشی ایشان(مقام معظم رهبری) در وقایق اتفاقیه و هچنین مسایل مختلف در حوزه های گوناگون بررسی و درقالب بسته های متنوع محتوایی بدست مخاطبان برسد . چه اینکه ایشان معیار و سطح اصلی معیار انقلاب اسلامی در شرایط کنونی است.
  وظیفه اصلی جوان انقلابی تجهد فردی و تشکیل تشکل جمعی ذر این حوزه از فعالیت است.
  از شما برادر گرامی که در راستای تجمیع و توزیع هدفمند گفتمان مقام معظم رهبری تلاش وافر نموده اید به سهم خویش تشکر فراوان می نمایم.

ارسال دیدگاه