امروز یکشنبه, ۶ اسفند , ۱۳۹۶
آخرین مطالب
چرا به همدانی‌ها و احمدی‌روشن‌های جدید اعتماد نمی‌کنید؟!‏
تاریخ خبر: پنج شنبه, ۲ دی , ۱۳۹۵

سعید جلیلی نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی  عصر سه شنبه در دانشگاه علوم پزشکی همدان گفت: پیشرفت ما موجب عصبانیت دشمن میشود.

وی افزود: نباید سرعت پیشرفت بر اساس اخم و لبخند دشمن تنظیم شود و نباید اجازه داد به بهانه عصبانیشدن دشمن، مانع پیشرفت کشور شد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تاکید کرد: در تفکر انقلابی، «پیشرفت یک ملت» بر «عصبانیت دشمن» ترجیح دارد.

جلیلی تصریح کرد: وقتی پیشرفت و تعالی شما خشم دشمن را دارد، پاسخ آن کند کردن یا توقف پیشرفت نیست بلکه فریاد «موتوا بغیظکم» است.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان کرد: دشمن از تفکر انقلابی میترسد و می‌هراساند چون در این تفکر منافع، حقوق و سرمایههای یک کشور پای لبخند دشمنان ریخته نمیشود.

وی افزود: حاصل تفکر انقلابی پیشرفت و امنیتی است که دشمن اگر بخواهد هم نمیتواند آن را به هم بزند. رفتار انقلابی رفتاری است که امنیت، رفاه پیشرفت و تعالی یک کشور را بگونه ای رقم می‌زند که دشمن اگر بخواهد هم نمیتواند آن را به هم بزند.

جلیلی با بیان اینکه تفکر انقلابی دنبال آرامش و رفاه لرزانی نیست که هر روز نگران بدعهدی و تحریم دشمن باشد، تاکید کرد: تفکر انقلابی امنیتی را به ارمغان آورد که ۲۸ سال پس از دفاع مقدس دشمن جرات نزدیک شدن به مرزهای شما را هم ندارد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: رزمندگان و شهدا به عنوان حاملان واقعی تفکر انقلابی برای ما امنیتی را به ارمغان آوردند که کسی را یارای مقابله با آن نیست، امنیتی است که در واقع مردم آن را لمس می‌کنند نه روی کاغذ، که برای حفظ آن نگران بدعهدی دشمن است.

وی ادامه داد: باید در عمل به مدعیان کدخدایی دنیا نشان دهیم و اثبات کنیم که پای حقوق شهروندانمان ایستاده‌ایم.

جلیلی با بیان اینکه باید در عمل نشان دهیم اجازه نمی دهیم «حقوق شهروندی» آحاد ملت از حق آب خوردن تا حق پیشرفت علمی به اجازه کدخدا گره بخورد، تاکید کرد: در تفکر انقلابی «حقوق شهروندی» یک ملت در معامله برد-برد قرار نمی‌گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: وقتی می‌توانیم از حقوق شهروندی صحبت کنیم که آمریکا برای سطح و نوع تحقیقات دانشگاهی ما اظهار نظر نکند و نگوید من باید آن را تعیین کنم.

جلیلی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نباید منتظر گلابی آمریکا بمانیم، گفت:مردم همدان که صادرکننده سیب و گلابی هستند، ظرفیت‌هایی دارند که خیلی بیشتر از وعده آمریکا می‌تواند برای کشور رونق و اشتغال و توانمدی ایجاد کند.

وی ادامه داد: از طرف دیگر گفته می‌شود ایران سومین تولیدکننده گردوی دنیاست و همدان مهمترین قطب گردوی کشور است ولی ما در همین استان چقدر از این فرصت که می تواند اشتغالزایی کند، استفاده کردیم؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: وقتی یک جوان همدانی می‌تواند پیچیده‌ترین بخش صنعت کشور که صنعت هسته‌ای است را متحول کند آیا نمی‌توان به همت همین جوان‌ها، بخشهای فشل صنعت کشور مانند خودرو یا بخشهای مختلف روی زمین مانده کشاورزی کشور را متحول کرد؟!

دبیر سابق شورای عالی امنیت ملی کشورمان تاکید کرد: وقتی ما از میدان دادن به جوانها صحبت میکنیم و از ظرفیت درونی مردم ایران حرف میزنیم، تصور میشود که  شعار میدهیم، نه! ما داریم از یک تجربه و یک کارنامه «روشن» حرف میزنیم. کارنامه روشن یک جوان در متحولکردن پیچیدهترین بخش صنعت کشور، کارنامه روشن یک جوان در خنثیکردن یکی از بدترین بدافزارهای قرن، کارنامه روشن جوان‌های این کشور در غنیسازی ۲۰ درصد، ما داریم از یک کارنامه روشن در توسعه صنعت هستهای صحبت میکنیم و امروز کارنامه روشن جوان‌های این کشور و کارنامه احمدیروشنها جلوی چشمان ماست.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی افزود:  روشنی را در همین احمدیروشنها باید پیدا کنیم. امروز دشمن میفهمد که سخت و افزار در مصاف با نیروی انقلابی جواب نمیدهد زیرا کسانی مثل شهید فانوسی از همین همدان بلند میشوند، فانوس مقاومت را روشن می کنند و پوزه آمریکا را بر زمین میمالند.

وی خاطرنشان کرد: پیچیدهترین کار در دنیای امروز جنگ است که ما هم در ۸ سال دفاع مقدس و هم امروز در برابر تمام دنیا حرف برای گفتن داریم. چنانکه امروز در حلب یک طرف تمام دنیا بود و یک طرف شاگردان شهید همدانی، ولی کفه یاران شهید همدانی غلبه کرد.

جلیلی تصریح کرد: چطور در  دفاع مقدس با آن پیچیدگی میتوان به یک جوان همدانی اعتماد کرد تا امروز یک ژنرال منطقهای برای حل امنیت مردم منطقه بشود ولی در سایر حوزههای روی زمین مانده کشور نمیتوان به جوان‌ها و همدانیهای جدید اعتماد کرد تا کلی ژنرال برای حل مشکلات آینده منطقه در حوزههای مختلف اقتصاد و کشاورزی و ایجاد شود؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در پایان گفت: «انقلابیها» در هر حوزهای دست بگذارند چون نه تطمیع میشوند نه سازش میپذیرند و نه تهدید در برابرشان جواب میدهد، صرفا با حذف فیزیکی از میدان خارج میشوند. چه حذف همدانیها از میدان جنگ و چه حذف احمدیروشنها از میدان صنعت کشور.

بدون نظر

ارسال دیدگاه